SENARAI PENGERUSI DAN SETIAUSAHA PEMADAM DAERAH NEGERI SABAH

    Bil.

    Daerah

    Pengerusi

    Setiausaha

    1.

    PEMADAM BANDARAYA KOTA KINABALU
    Dewan Bandaraya Kota Kinabalu
    No. 1 Jalan Bandaran,
    88675 Kota Kinabalu.

    Tel:
     088-231864   |   Fax: 088-233815

    Junainah abbie
    Ketua Pengarah

    H/P: 0138769271
    Email: junainah@dbkk.sabah.gov.my

    Puan Glorie Diana Joseph

    H/P: 016-68315337
    Email: glorie74diana@gmail.com
    GlorieDiana.Joseph@dbkk.sabah.gov.my

    2.

    PEMADAM PERBANDARAN SANDAKAN
    Majlis Perbandaran Sandakan,
    Peti Surat No. 221,
    90702 SANDAKAN.

    Tel: 089-275400   |   Fax: 089-272112

    Encik Wong Foo Tin
    Presiden Majlis Perbandaran

    Email: footin.wong@sabah.gov.my

    En. Mohd. Al Ruzainie@Sairin Bin Abd. Rahman

    H/P: 011-14831111
    Email: sairinabdulrahman@gmail.com

    3.

    PEMADAM PERBANDARAN TAWAU
    Jalan Dunlop,
    Peti Surat No. 412,
    91007 TAWAU.

    Tel: 089-701601   |   Fax: 089-701602

    YBHG Tuan Arnold Joibi
    Ketua Pengerusi

    H/P: '0168262584

    Email: arnold.joibi@sabah.gov.my

    Encik Daud Remundus Abdullah

    H/P: 013-8869161
    Email: dremundus@gmail.com

    4.

    PEMADAM DAERAH KUDAT
    Pejabat Daerah,
    Peti Surat No. 21,
    89057 KUDAT.

    Tel: 088-620410   |   Fax: 088-611303

    Hj. Bakri B. Nanun
    Pegawai Daerah

    H/P: 0138519779
    Email: bakri.nanun@sabah.gov.my

    Cik Baidah bte. Mujun

    H/P:013-8835154
    Email: Baidah.mujun@sabah.gov.my

    5.

    PEMADAM DAERAH KENINGAU
    Pejabat Daerah,
    Peti Surat No. 10,
    89007 KENINGAU.

    Tel: 087-301509   |   Fax: 087-331535

    WALTER KENSON
    Pegawai Daerah

    H/P: 0198307766
    Email: Walter.Kenson@sabah.gov.my

    JOSEPHINE ROBERT

    H/P: 0146591564
    Email: Josephine.Sigoh@sabah.gov.my

    6.

    PEMADAM DAERAH SIPITANG
    Pejabat Daerah,
    Peti Surat No. 26,
    89857 SIPITANG.

    Tel: 087-821437   |   Fax: 087-822433

    Encik Matlin Bin Dullah
    Pegawai Daerah

    H/P:
    Email: matlin.dullah@sabah.gov.my

    Encik Jus Bina @Jews

    H/P: 010-9525665
    Email: jus.bina@sabah.gov.my

    7.

    PEMADAM DAERAH PITAS
    Pejabat Daerah,
    Peti Surat No. 8,
    89100 PITAS.

    Tel: 088-615520   |   Fax: 088-615521

    Firuz Idzualdeen @ Benetty Bin Mohd Dzul
    Pegawai Daerah

    H/P: 016-9196332
    Email: Firuz.Idzualdeen@sabah.gov.my

    Encik Johari Abdullah

    H/P: 016-8312414
    Email: johari.abdullah@sabah.gov.my

    8.

    PEMADAM DAERAH BEAUFORT
    Pejabat Daerah,
    Peti Surat No. 38,
    89807 BEAUFORT.

    Tel: 087-201209  |  Fax: 087-211519

    Abdul Imam Basirun
    Pegawai Daerah

    H/P: 0138722333
    Email: Abdul.ImamBasirun@sabah.gov.my

    Tuan Haji Bagul Haji Bujang

    H/P: 013-8394050
    Email: br1hbhb@gmail.com

    9.

    PEMADAM DAERAH KUALA PENYU
    Pejabat Daerah,
    Peti Surat No. 27,
    89747 KUALA PENYU.

    Tel: 087-884900   |   Fax: 087-884229

    Encik Sebastian Ingkim
    Pegawai Daerah

    H/P: 013-8724408
    Email: Sebastian.Ingkim@sabah.gov.my

    Encik Mohd. Kassim bin Yassin

    H/P: 019-8316009
    Email:

    10.

    PEMADAM DAERAH TENOM
    Pejabat Daerah,
    Peti Surat 100,
    89907 TENOM.

    Tel: 087-736728   |   Fax: 087-736334

    Encik Sungkim Bin Rumangun
    Pegawai Daerah

    H/P: 013-8833827
    Email: sungkim.rumangun@sabah.gov.my

    Encik Kamaruddin bin Latip

    H/P: 013-8770707
    Email: kamaruddin.latip@sabah.gov.my

    11.

    PEMADAM DAERAH KINABATANGAN
    Pejabat Daerah,
    W.D.T No, 1,
    90200 KINABATANGAN.

    Tel: 089-561811  |  Fax: 089-561009

    Abd Manap Abd Ruhim
    Pegawai Daerah

    H/P: 013-8663962
    Email: AbdManap.AbdRuhim@sabah.gov.my

    Puan Ritah Binti Mahmud

    H/P: 011-2786 6443
    Email: Ritah.Mahmud@sabah.gov.my

    12.

    PEMADAM DAERAH BELURAN
    Pejabat Daerah,
    Peti Surat No, 1,
    90107 BELURAN.

    Tel: 089-511212  |  Fax: 089-511255

    Encik Nordin Daling
    Pegawai Daerah

    H/P: 019-8604558
    Email: Nordin.Daling@sabah.gov.my

    Puan Hajah Norhani Bte. Daha

    H/P : 016-8198225
    Email: norhani.daha@sabah.gov.my

    13.

    PEMADAM DAERAH KOTA MARUDU
    Pejabat Daerah,
    Peti Surat No. 128,
    89100 KOTA MARUDU.

    Tel: 088-661321  |  Fax: 088-661419

    ALEXANDER YONG
    Pegawai Daerah

    H/P: 0198201783
    Email: alexander.yong@sabah.gov.my

    Encik Asri Bin Maidi

    H/P: 019-8818483
    Email: Abm5287@gmail.com

    14.

    PEMADAM DAERAH SEMPORNA
    Pejabat Daerah,
    Peti Surat No. 1,
    91307 SEMPORNA.

    Tel: 089-781518   |   Fax: 089-781472

    JURAIMIN BIN HJ JADIL
    Pegawai Daerah

    H/P: 0168354249
    Emaill: Juraimin.Jadil@sabah.gov.my

    Encik Jamat bin Amat

    H/P: 019-5828808
    Email: jamahfutsal@gmail.com

    15.

    PEMADAM DAERAH KUNAK
    Pejabat Daerah Kunak,
    Peti Surat No. 1,
    91207 KUNAK.

    Tel: 089-851273   |   Fax: 089-851398

    MAJARAN BIN OSMAN
    Pegawai Daerah

    H/P: 0146724489
    Email: Majaran.Osman@sabah.gov.my

    Puan Kenal Bte. Salim

    H/P: 010-5312161
    Email: Kenal.Salim@sabah.gov.my

    16.

    PEMADAM DAERAH LAHAD DATU
    Pejabat Daerah Lahad Datu
    Peti Surat No. 60165
    91111 Lahad Datu

    Tel: 089-881177   |   Fax: 089-884518

    Tuan Dr. Mohd. Ayub Bin Yakob
    Pegawai Daerah

    Email: mohdayub.hjyakob@sabah.gov.my

    Encik Shairol Haji Sari

    H/P:
    Email: Shairol.Sari@sabah.gov.my

    17.

    PEMADAM DAERAH TUARAN
    Pejabat Daerah Tuaran
    Peti Surat No. 207,
    89208 Tuaran.

    Tel: 088-788511   |   Fax: 088-788363

    Encik Mohd. Sofian Alfian Nair
    Pegawai Daerah

    H/P: 013-8608158
    Email: MohdSofian.AlfianNair@sabah.gov.my

    Encik Cassin bin Aguh

    H/P: 011-15797200
    Email: cassin.aguh@sabah.gov.my

    18.

    PEMADAM DAERAH TAMBUNAN
    Pejabat Daerah Tambunan,
    Peti Surat No. 25,
    89657 TAMBUNAN.

    Tel: 087-774225   |   Fax: 087-773122

    Encik Jumain Abdul Ghani
    Pegawai Daerah

    H/P: 011-19505673
    Email: Jumain.AbdGhani@sabah.gov.my
    Sahabat3@yahoo.com

    Encik Stanley Leo

    H/P: 016-8067383
    Email: stanlyleo@jpn.gov.my

    19.

    PEMADAM DAERAH NABAWAN
    Pejabat Daerah Nabawan,
    Peti Surat No. 66,
    89957 NABAWAN.

    Tel: 087-366211   |   Fax: 087-366212

    Peter Jonu @ Peter J. Moinjil
    Penolong Pegawai Daerah

    H/P: 01119555156
    EmailPeter.Jonu@sabah.gov.my

    Encik Andy Fathmal Mohd. Ikhsan

    H/P: 013-8899393
    Email: andyfathmal.mohdikhsan@sabah.gov.my

    20.

    PEMADAM DAERAH RANAU
    Pejabat Daerah Ranau,
    Peti Surat No. 2,
    89307 RANAU.

    Tel: 088-875253/875437   |   Fax: 088-876754

    Encik Mohd. Yassin Bin Ibrahim
    Pegawai Daerah

    H/P: 019-8626820
    Email: MohdYassin.Ibrahim@sabah.gov.my

    Encik Yuesri Ismail Yusof

    H/P: 019-8990212
    Email: Yuesrilsmail.Yusof@sabah.gov.my

    21.

    PEMADAM DAERAH KOTA BELUD
    Pejabat Daerah Kota Belud,
    Peti Surat No. 1,
    89157 KOTA BELUD.

    Tel: 088-976622   |   Fax: 088-977064

    Hjh Diyanah Abdullah
    Pegawai Daerah

    H/P: 0168117138

    Email: Doris.William@sabah.gov.my

    Encik Abdul Wahab Bin Sidek

    H/P: 011-1050 9825
    Email: abdwahab.sidek@sabah.gov.my

    22.

    PEMADAM DAERAH PAPAR
    Pejabat Daerah Papar,
    Peti Surat 324.
    89608 PAPAR.

    Tel: 088-913517   |   Fax: 088-911021

    HADZLAN BIN HJ JABLEE
    Pegawai Daerah

    H/P: 012 8356609

    Email: Hadzlan.Jablee@sabah.gov.my

    Encik Ak. Junaidi Pg. Ismail

    H/P: 016-5522955
    Email: Akjunaidi.PgIsmail@sabah.gov.my

    23.

    PEMADAM DAERAH PENAMPANG
    Pejabat Daerah,
    Peti Surat No. 320,
    89507 PENAMPANG.

    Tel: 088-711053   |   Fax: 088-711003

    FRANCIS CHONG YU SHING
    Pegawai Daerah

    H/P: 0168363514
    Email: Francis.Chong@sabah.gov.my

    Encik Herbert Asing

    H/P: 016-8425358
    Email: herbert.asing@sabah.gov.my

    24.

    PEMADAM DAERAH TONGOD
    Pejabat Daerah Tongod.
    Peti Surat No. 1
    90107 BELURAN.

    Tel: 087-748799   |   Fax: 087-748880

    Hj. Mohd Fauzi Bin Norbeh
    Pegawai Daerah

    H/P: 0138960404
    Email: Mohdfauzi.norbeh@sabah.gov.my

    Robin bin Lampakas

    H/P: 0198200047
    Email: robin.lampakas@sabah.gov.my

    25.

    PEMADAM DAERAH PUTATAN
    Pejabat Daerah Putatan,
    Bangunan Mini Sekretariat Daerah, Pusat Pentadbiran Daerah Putatan, Jalan Pusat Bengkel JKR/Pasir Putih,
    88200 PUTATAN

    Tel: 087-748799   |   Fax: 087-748880

    ZAINUDDIN HJ AWANG
    Pegawai Daerah

    H/P : 014-5222002
    Email: Zainuddin.Awang@sabah.gov.my

    AK ABD MUTALIP PGN ABD GHANI

    H/P: 0168418055
    Email: AkAbdMutalip.PgAbdGhani@sabah@gov.my

    26.

    PEMADAM DAERAH TELUPID
    Pejabat Daerah Telupid,
    Peti Surat No. 1,
    89320 TELUPID.

    Tel: 089-521732   |   Fax: 089-521752

    Encik Celestine Jetony
    Pegawai Daerah

    Email: Celestine.Jetony@sabah.gov.my

    Encik Japar Pong

    H/P: 019-5891204
    Email: Japar.Pong@sabah.gov.my

    27.

    PEMADAM DAERAH KECIL MENUMBOK
    Pejabat Daerah Kecil Menumbok,
    Peti Surat No. 5,
    89767 MENUMBOK.

    Tel: 087-831105   |   Fax: 087-831071

    MATADIN AG BESAR
    Penolong Pegawai Daerah

    H/P: 0167071564
    Email: Matadin.AgBesar@sabah.gov.my

    MOHD HOUSAIEFF ABDUL LATIP

    H/P: 0165842141
    Email: Mohdhousaeiff.AbdLatip@sabah.gov.my

    28.

    PEMADAM DAERAH KECIL MEMBAKUT
    Pejabat Daerah Kecil Membakut,
    Peti Surat No. 54,
    89728 MEMBAKUT.

    Tel: 087-887963   |   Fax: 087-886452

    Ibrahim Bin Terki
    Penolong Pegawai Daerah

    H/P: '012802325

    Email: Ibrahim.Terki@sabah.gov.my

    Encik Abdul Rahim Said

    H/P: 010-9652273
    Email: AbdRahim.Said@sabah.gov.my

    29.

    PEMADAM DAERAH KECIL MATUNGGONG
    Pejabat Daerah Kecil Matunggong,
    Pejabat Pos Mini,
    Peti Surat No. 54,
    89728 MATUNGGONG.

    Tel: 088-613762   |   Fax: 088-613786

    Encik Francis Chong
    Penolong Pegawai Daerah

    H/P: 016-8363514
    Email: Francis.Chong@sabah.gov.my

    tasyrif bin jahamin

    H/P: 013-8732182
    Email: tasyrifjahamin@gmail.com.my

    30.

    PEMADAM DAERAH KECIL TAMPARULI
    Pejabat Daerah Kecil Tamparuli,
    W.D.T. No. 1, 89250 TAMPARULI.

    Tel: 088-782358   |   Fax: 088-782871

    Herman Tunggiging
    Penolong Pegawai Daerah

    H/P: 0138661621
    Email: Herman.Tunggiging@sabah.gov.my

    Cik Rozelyne Sandar

    H/P: 012-8430410
    Email: Rozelyne.Sandar@sabah.gov.my

    31.

    PEMADAM DAERAH KECIL SOOK
    Pejabat Daerah Kecil Sook,
    Peti Surat No. 1455,
    89008 SOOK, KENINGAU.

    Tel: 087-365912   |   Fax: 087-365568

    Encik Paul F. Isidore
    Penolong Pegawai Daerah

    H/P: 013-8630793
    Email: Paul.Isidore@sabah.gov.my

    Puan Sheilvina N. Sedomon

    H/P: 016-5845965
    Email: sheilvina.sedomon@sabah.gov.my

    32.

    PEMADAM DAERAH KECIL BANGGI
    Pejabat Daerah Kecil Banggi,
    W.D.T. No. 199,
    89059 KUDAT.

    Tel: 088-671495   |   Fax: 088-635401

    ASDI @ MOHD FAIZAL BIN HUSSIN
    Penolong Pegawai Daerah

    H/P: 0105264556

    Email: MdFaizal.Hussin@sabah.gov.my

    Encik Muhd. Ramlan bin Alipah

    H/P: 017-8184826
    Email: lantone88@gmail.com

    33.

    PEMADAM DAERAH KECIL PAITAN
    Pejabat Daerah Kecil Paitan,
    Peti Surat No. 139,
    90108 BELURAN.

    Tel: 089-262144   |   Fax: 089-262133

    Encik Joloning Joe Majambu
    Penolong Pegawai Daerah

    H/P: 013-8606976
    Email: Joe.Majambu@sabah.gov.my

    Encik Sulaiman Bin Zakaria

    H/P: 014-3346861
    Email: Sulaiman.Jakaria@sabah.gov.my

    34.

    PEMADAM DAERAH KECIL TUNGKU
    Pejabat Daerah Kecil Tungku,
    Peti Surat No. 60383,
    91109 Lahad Datu.

    Tel: 089-871242  |  Fax: 089-871243

    Encik Firuz Idzualdeen Benetty Bin Mohd. Dzul
    Penolong Pegawai Daerah

    H/P: 016-9196332
    Email: Firuz.Idzualdeen@sabah.gov.my

    Encik Juin Patudong

    H/P: 013-8783866
    Email: Juin.Patudong@sabah.gov.my

    35.

    Pejabat Daerah Kalabakan,
    Peti Surat No. 60746,
    91017 Kalabakan.

    MOHD SHAHARUDDIN CHIN

    H/P:  013-321 3596
    Email: 
    Mohd.Shaharuddin@sabah.gov.my

    NUR IZZATI NADZIRAH BINTI MALIM

    H/P: 0148670745
    Email: NurIzzati.Malim@sabah.gov.my

      Persatuan Mencegah Dadah Malaysia (PEMADAM) Negeri Sabah
      Kementerian Pembangunan Masyarakat Dan Kesejahteraan Rakyat
      Tingkat Bawah, 
      Wisma Tun Fuad Stephens, 
      Karamunsing 88300 
      Kota Kinabalu, Sabah.

      088225376

      088219549

      PENAFIAN: PEMADAM Negeri Sabah tidak akan bertanggungjawab terhadap sebarang kehilangan atau kerosakan yang di alami oleh pengguna kerana menggunakan maklumat dalam laman web ini.

      Paparan terbaik menggunakan pelayar Google Chrome Version 57.0, Mozilla Firefox Version 52.0.

      © 2019 - 2021 PEMADAM Negeri Sabah. Hakcipta Terpelihara. Designed by Pusat ICT Sabah